Niespodzianki, a montaż ogrodzeń

montaz ogrodzen

Niespodzianki, a montaż ogrodzeń

Kupiliśmy działkę, wybudowaliśmy dom, wydawać, by się mogło, że najtrudniejsze mamy za sobą. Nic bardziej mylnego. Pewne niespodzianki mogą się kryć przy zagospodarowaniu działki. Niemiłą niespodzianką może być montaż ogrodzeń. Większości z nas wydaje się, że nie może być nic trudnego przy stawianiu ogrodzenia panelowego. Tak jest w większości przypadków, ale są wyjątki, na które należy zwrócić uwagę już przy kupnie działki.

Możemy bowiem wpaść w tarapaty, gdy montaż ogrodzeń należy wykonać na przykład na nierównym lub odmokłym terenie.

Działka w lesie i problem z płotem gotowy

Tanią działką, a położoną w malowniczych okolicznościach przyrody jest działka wydzielona z terenów leśnych. Jeśli na takich terenach stawiamy swój wymarzony dom, daczę lub chociażby altankę tereny te trzeba ogrodzić. Stawianie ogrodzenia na działkach wydzielonych z terenów leśnych, to może być niemiła niespodzianka. Aby montaż ogrodzeń na takich działkach przebiegał precyzyjnie trzeba ja wykarczować z pozostających na niej korzeni i teren uzupełnić po karczunku. Pozostawienie działek bez karczunku może spowodować, że montaż ogrodzeń będzie po pierwsze bardzo trudny z uwagi na występujące drzewa, po drugie, gdy uda nam się wykonać montaż ogrodzeń, to musimy się liczyć, że korzenie pozostawionych drzew mogą nam wysadzić nasz płot. Często potrzebne jest wycięcie drzew znajdujących się na przebiegu ogrodzenia panelowego

Montaż ogrodzeń, a teren podmokły

Nieprzyjemną niespodzianką, gdy robimy montaż ogrodzeń może okazać się działka położona na podmokłym terenie. Takie działki są tanie i kusza kupujących, którzy nie zdają sobie sprawy, jakie niebezpieczeństwa kryją się za niskim kosztem terenu. Teren podmokły, to najczęściej teren, gdzie wody gruntowe położone są bardzo płytko. Na tych terenach budowa budynku jest bardzo trudna w tym montaż ogrodzeń. W takim przypadku konieczne są prace odwadniające i osuszające teren. Gdy nie przeprowadzimy drenażu musimy liczyć się z kosztami na naprawę pękających murów budynku, a także osuwania się i pękania podmurówki ogrodzenia. Takie uszkodzenia związane z pracą konstrukcji, są nie do naprawienia lub bardzo kosztowne.

Montaż kaskadowy

Niemiła niespodzianka może nas czekać, gdy podejmujemy decyzję o kupnie działki, która nie jest położona na płaskim podłożu. W Takim wypadku musimy wziąć pod uwagę, że montaż ogrodzeń będzie musiał być wykonany kaskadowo. Najczęściej stosuje się wyrównanie terenu przez uzupełnienie nierówności ziemią. Przy wykonywaniu wyrównania ziemią należy te prace wykonywać etapowo, systematycznie zagęszczając podłoże. Montaż ogrodzeń należy wykonywać po ustabilizowaniu się podłoża, nie bezpośrednio po nawiezieniu ziemi.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *